Yüz Germe

Son zamanlarda estetiğe duyulan ihtiyaçlar artmaya başlamıştır. Bu artışların içinde yüz germe ameliyatları da yer almaktadır. Zamanla oluşabilecek sarkıklar ve yerçekimine yenik düşen yüzdeki deformelerin giderilebilmesi adına ameliyatlar yapılmaktadır. Kişilerin psikolojik anlamda kendilerini iyi hissedebilmeleri için bu operasyonlar tercih ediliyor.

Maruziyet uzaması, deri elastikiyetinin kaybolması, bir takım onarıcı etmenler yavaşlayarak sarkıkları oluşturur. Dokuların eskisi gibi olması bu yöntem ile sağlanır. Yüz germe  yaş alma durumlarında yaşlılık nedeniyle meydana da gelebilmektedir. Hastaların bu açıdan kendilerini daha iyi hissetmeleri ve genç görünümlere kavuşmaları sağlanacaktır. Bu operasyon küçük müdehaleler ile hastalar için kalıcı çözümlere dönüşebilmesi mümkündür. Bu uygulamalar ile kişiler eski görünümlerine kavuşacaklardır.

Yüz Germe Yüzün Hangi Bölgelerine Uygulanır ?

Bu uygulama, gıdının ön kısmına, çene altı bölgesine, dudak kenarlarına ve aynı zamanda altındaki çizgilerden bütün yanak bölgesine kadar uygulanır. Yüz germe operasyonu  genç bir görünüm yakalanabilmesi için önemlidir. 

Sonrasında ise hastaların ameliyat etkilerinin azalabilmesi için ulaştığı yeni yüz ile daha sonra yaşlanma süreçleri ile sarkık görünümler geri gelebilmektedir. Yüz germe operasyonu  genel anestezi altında yapılan bir yöntemdir. İki saatlik süreç ile devam eder ve sürer. Kulak önünden başlayarak daha sonra kulak memesi altına ve arkaya dönen bir kesiden girilerek önceki cildin alt kısmında bulunan asıl sarkmalar sıkıştırılır. Sonrasında ise deri kulak önüne doğru gerilir.