Vajinoplasti ( Genital Estetik )

Kadınların genital organlarının iç bölümüne verilen isme vajina denilmektedir.  Vajinal olan dokular, doğumlar ve yaş ilerlemeleri ile elastikiyetini kaybeder. Bu nedenle ise vajinal kanallarda genişleme meydana gelir. Bu durumda ise cinsel isteksizlikler oluşabilir. Eşler arasında böyle durumların yaşanmaması adına vajinoplasti genetik estetik yaptırılmaktadır.

Bu uygulamaya ihtiyaç duyulmasının nedeni hem kadın hem erkek için cinsel sorunların ortadan kaldırılmasıdır. Genişlemiş olan vajinanın eşler arasında cinsel hazı azaltacaktır. Ayrıca genişlik ise ilişki sırasında ses gelmesine neden olabilmektedir. Bu durumdan çiftler rahatsızlık duyabilirler. Vajinoplasti genetik estetik  yaptırmayı düşünen kadınlar, bu sorunların ortadan kaldırılması ve vajina daralması işlemini yerine getirerek bazı sorunları da yok edeceklerdir.

Vajinoplasti Operasyonu Nasıl Yapılır ?

Bu operasyonlar, genel anestezi yöntemi ve epidural anestezi ile yerine getirilebilir. İşlem esnasında vajina arka duvarlarında bulunan bir kısım kesilip çıkarılır. Vajinoplasti genetik estetik operasyonu  için aynı zamanda vajinal duvarlarda yer alan gevşemiş kasların sıkıştırılması ve bu açıdan takviye sağlanmasıyla da mümkün olabilmektedir.

İşlem esnasında son olarak ise kesilen kenarlar eriyen dikişler ile birbirine dikilecektir. Bu durumda ise pelvik taban ve daha dar olan vajinal kanal çapı elde edilir. Vajinoplasti genetik estetik operasyonu,  45 dakikalık bir işlemdir. Bazı durumlarda iç dudak küçültme operasyonu olarak labioplasti de birlikte yapılabilmektedir. Bu durumda ise ameliyatın süresi uzayacaktır.