Popo Kaldırma

Estetik operasyonlar arasında son zamanlarda en popüler olan uygulamalar arasında yer alan popo kaldırma işlemleri, bayanlar tarafından çok sık tercih edilmektedir. Kalça bölgesinin şekillenmesi ve aynı zamanda bu bölgelerin daha dik ve dolgun olması sağlanır. Bu uygulamaya brezilya popo estetiği de denir.

Kadınlık sembolü olarak kabul gören düzgün ve dolgun olan popolar, bu estetik uygulamalar ile mümkün hale geliyor. Bu nedenle birçok kadın bu uygulamaya başvurmaktadır. Zamanla kalça düşüklüklerinin olması ve yer çekimine yenik düşülmesinden dolayı kadınlar kendilerini iyi hissedebilmek için bu işlemlerden faydalanırlar. Popo kaldırma estetiği, kalça düşüklüğü çok olan kadınlarında tercih ettiği yöntemlerdir. Vücut yapısına uygun olarak kaldırma işlemi yerine getirilmelidir.

Popo Kaldırma Operasyonları

Kadınlar tarafından oldukça popüler bir estetik yöntemi olan Brezilya kalça estetiği, üç farklı yöntem ile yerine getirilmektedir. Bunlar ise öncelikle, yağ enjeksiyonu ile kalça estetikleri, askılama ile popo kaldırma ve protez kalça estetikleri şeklinde sıralanabilir.

 Popo kaldırma operasyonu,  öncelikle, popo protezi yöntemi şeklinde tercih edildiğinde, hastanın kalçası üst kısmının dolgunluk katılarak özel üretilen silikonlar ile yapılan işlemdir. Bir diğeri ise askılama yöntemidir. Bu yöntem ise herhangi bir nedenden dolayı kilo kaybı yaşayan kişilerin tercih edeceği yöntemlerdir. Son yöntem olan yağ enjeksiyonu yöntemi ise popo kaldırma operasyonu  için kullanılan son yöntemdir. En çok bu yöntem kullanılır. Alt ve dış kısım ile basen ve belden lazer liposuction yapılan işlemlerdir.