Meme Küçültme

Kadınlar, çoğunlukla göğüslerinin küçük ya da büyük olmasından şikayet ederler. Aynı zamanda sarkık, bozuk şekiller ve göğüslerdeki doku bozuklukları şikayet edilen konular arasındadır. Kadınların kendilerini özgüvenli hissedebilmeleri adına göğüs estetikleri hizmetleri bulunmaktadır. Bunların arasında büyük göğüslerden şikayet edenler için meme küçültme ameliyatı sıkça tercih edilen işlemlerdendir.

Meme yapısı birçok nedenden dolayı büyümektedir. Yapılan sık doğumlar, bebek emzirme, süt üretiminin memeyi büyüttüğü söylenebilir. Bu nedenle ideal olan meme boyutu özel olan kavramlar arasındadır. Meme küçültme kişilerin kilo, boy, omuz ve kalça ölçüsüne uygun olarak yapılmaktadır. Büyük göğüsler kişilerde sırt ağrılarına yol açabilir. Bu nedenle, küçültme ameliyatları oldukça önemli olan ameliyatlar arasındadır.

Meme Küçültme Yaş Aralığı Var mı?

Göğüs ameliyatı olmayı düşünenler için yaş aralığı belirtmek yanlış olacaktır. Çünkü yaş aralığı kuralı bulunmamaktadır. Meme, genel olarak ergenlik ile gelişmeye başlayan bir organdır. Yaklaşık olarak 18 yaşında ise gelişimini tamamlayan bir yapısı vardır. Meme küçültme işlemi için yaş aralığı gerektirmese de memenin kendini tamamlayabilmesi önemlidir. Bu nedenle 18 yaşı beklemek gerekmektedir.

Çok büyük göğüslü kızlar için psikolojik olarak olumsuz şekilde etkilenmektedir. Bu nedenle, yapılması gerekli olan işlemler küçültme estetikleri bulunuyor. Meme küçültme ameliyatlarında kişilerin vücut yapılarına uygun olarak 18 yaşını tamamlayan kişilere estetik ameliyat yapılabilir. Yapılacak olan ameliyatlar, vücut kitlesine uygun göğüs modeli şeklinde oluşturulmaktadır.