Meme Dikleştirme

Zamanla, kadınlar için olumsuz olan durumlar arasında, meme sarkmaları bulunmaktadır. Sarkmalar, çeşitli nedenler ile meydana gelebilir. Yerçekiminden etkilenen organlar arasında göğüsler yer almaktadır. Yılların etkisi ile sarkan memeler, kadınlar için kötü bir görüntü oluşturabilir. Bu nedenle, meme dikleştirme ameliyatları kadınlar tarafından sık tercih edilen ameliyatlardır.

Bu operasyon, göğüsleri eski dikliğine kavuşturarak daha estetik bir görünüm sağlanması mümkün oluyor. Göğüslerin, boyutu ve herhangi bir değişikliği söz konusu olmayan bir operasyondur. Yalnızca meme dikleştirme operasyonlarında dik olan göğüsler bulunmaktadır. Bu işlemlerin sonrasında kalan izler ile alakalı çok sık soru sorulmaktadır. Bu izler ise meme başı etrafından ya da inen dik bir çizgi şeklinde ters T şeklinde iz olacaktır.

Meme Dikleştirme Operasyonu Süresi

Meme dikleştirme operasyonlarında ortalama saat aralığı 15 saatlik bir işlemdir. Küçültme ya da büyütme olarak kolay ve toparlama dönemi ise daha kısa süren bir işlemdir. Meme dikleştirme operasyonu  sonrasında meme eski dikliğine kavuşmaktadır. Yalnızca düşük bir ihtimal ile dönmeme durumu söz konusu olabilir.

Estetik ameliyat sonrasında ise meme duyusunun süt verme işlevi ve meme boyutunun seçilmiş olan tekniğe bağlı olarak etkilenmesi mümkün olabilir. Meme dikleştirme operasyonu, ile bu etkilenme çoğunlukla geri dönüşümlü olarak etkilenme durumunu ortaya çıkarmaktadır. Yinede görünüm olarak estetik bir görünüm yakalancağı için kadınlar açısından bu operasyon büyük önem taşımaktadır.