Meme Büyütme

Kadınlar için, görünüm ve estetik çok önemli olan konulardır. Genel olarak estetik bir görünüme sahip olmayı her bayan arzu eder. Çoğu kadın zamanla göğüs sarkmalarından şikayet etmektedir. Bunun yanı sıra en fazla şikayet edilen konular arasında küçük göğüsler yer almaktadır. Böyle durumlar için bayanlar genellikle meme büyütme  estetiği yaptırmaktadır. Bir diğer ismi ise mamoplasti ameliyatıdır.

Göğüs şeklinin düzeltilmesi ve aynı zamanda doluluğun artırılması şeklinde yapılan ameliyatlardır. Yapılan bu işlemlerin göğüs kaslarına ve meme dokusuna silikon, alternatif implantlar, saline protez gibi malzemeler konularak yerine getirilir. Meme büyütme ameliyatı, kişilerin vücut yapısı göz önünde bulundurularak yapılmalıdır. Kişilerin vücuduna büyük gelen göğüsler estetik açıdan hoş bir görüntü doğurmayacaktır.

Meme Protezi Nasıl Yerleştirilir ?

Göğüs büyütme olarak adlandırılan, estetik ameliyatı için  protezin yerleştirilmesi 4 ayrı kesi seçeneği ile yapılmaktadır. Bunları ise koltuk altı, meme altı, meme başı çevresi, göbek kesileri olarak ifade edilebilir. Meme protezi yerleştirme işlemi, her kesi için kendine göre üstünlük ve zayıf olan noktalar bulunmaktadır.

Örnek olarak meme başından yapılan işlem, areola ismi verilen kahverengi bölgeden çevresel olarak küçük bir yara izi ile hemen geçecektir. Aynı zamanda teknik anlamda süt kanalları kesilmesi gerekli olabilir. Meme protezi yerleştirme işleminde göğüs altı olduğunda ise oturmuş olan belli belirsiz yara izleri iyileşecektir. Bu nedenle zor olmayan işlemlerdir.