Meme Asimetrisi Düzeltme

Kadınlar, her açıdan güzelliğe ve aynı zamanda estetik görünümlere önem verirler. Bu neden, bayanların fiziksel görünümleri çok önemlidir.  Kadınların genellikle meme dokuları zamanla bozulabilmektedir. Sarkma, büyüme, şekil bozuklukları bazı nedenlerden dolayı ortaya çıkabilmektedir. Meme asimetrisi düzeltme  işlemleri, çok sık rastlanan durumlar arasındadır.

İki memenin orantısız olması durumuna verilen isim olarak adlandırılabilir. Çok belirgin farkların olmaması durumunda kişiler bu durumu kabul edebilmektedir. Fakat aşırı bir fark varsa bu durum psikolojik sorunlara neden olabilir. Meme asimetrisi düzeltme işlemleri şekil bozuklukları durumlarının düzeltilmesi için uygulanan operasyonlardır. Ayrıca bu uygulamaların çeşitleri bulunmaktadır. Tek meme normal, tek meme daha küçükse, küçük olan memeye yağ eklenerek diğer memeye uygun bir görüntüye kavuşturulmaktadır.

Meme Asimetrisi Ameliyatı Sonrası

Önceden meme asimetrisi olarak yapılan ameliyatlarda T şeklinde kesi açılarak işlemler uygulanmaktaydı. Şuan da ise ameliyat sonrasında izleri en aza indirmek adına meme ucundan aşağı doğru inen “I” şeklinde kesiler açılarak işlem yerine getirilir. Meme asimetrisi sonrası doktorların uygun gördüğü şekilde özel sütyenler takılabilir. Bu aşamada doktor tavsiyeleri çok önemlidir.

Doktorların tavsiye ettiği sporcu sütyenleri özel bir korse ile giyilerek kesinlikle aksatılmamalıdır. Meme asimetrisi sonrası çok önemli bir süredir. Ağır yük kaldırılmamalı ve aynı zamanda sigara da içilmemelidir. Memeye yük bindirilmeden 8 ve 10 günlük bir süreçte meme üstüne yatılmamalıdır.