Kol / Bacak Germe

Estetik operasyonlar, farklı nedenler ile tercih edilmektedir. Kalıtsal nedenler ya da sonradan oluşabilen durumlar ile estetik işlemler yaptırılmaktadır. Bunun yanı sıra daha güzel ve estetik bir görünüm yakalayabilmek için de tercih edilir. Kol/ bacak germe  işlemleri obezite sonrasında verilen kilolar nedeniyle sarkmaların kişileri rahatsız etmesi sonucunda uygulanır. Aynı zamanda doğum sonrasında alınan fazla kilolaların sonrasında germe işlemi yerine getirilebilir.

Genel anlamda aşırı kilo alıp verme durumlarında yaptırılan operasyonlardır. Kol ve bacaklarda deri altı destek dokularının gevşemesi ve azalması ile yağ dokusunu aşırı ve uygun şekilde olmayan birikimi kol ve bacakların ameliyat ihtiyacına neden olabilir. Kol/ bacak germe operasyonlarında daha genç bir görünüm yakalanacaktır.

Kol / Bacak Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır ?

Bu ameliyatlar, genel olarak aşırı kilo alımı ve kilo kaybı sonucunda yapılır. Uygun bölgelerden kesiler yapılarak fazla olan sarkık deri cilt altı ve cilt altı fazlalıkları çıkarılır. Kol/ bacak germe operasyonu  ameliyat sonucunda vücuttaki görünmeyen izlerin kalabileceği operasyonlardır.

Bu izler ise genel anlamda kollar için dışarıdan bakıldığında çok az görünen yerlere kesiler yapılır. Bu nedenle çok fazla dikkat edilmeyecektir. Kol/ bacak germe operasyonu,  kol altına ve aynı zamanda kolun iç kısmına olurken, bacak içinde aynı durum geçerlidir. Gizli şekilde kesiler açılarak kesilerin daha sonrasında görünmemesi sağlanır. Bu işlem yağ aldırma işlemi ile de yapılabilir.