Karın Germe

Estetik operasyonlar birçok amaç ile yapılabilir. Öncelikle, estetik yaptırılacak olan bölgeler son zamanlarda oldukça çoktur. Yüz, boyun, göğüs, bel, popo, karın gibi birçok yere estetik yaptırılabilmektedir. Karın germe  işlemleri çeşitli durumlarda yerine getirilebilir. Örnek olarak fazla kilolu olan kişiler için tercih edilen yöntemlerdir.

Fazla kilolar nedeniyle sarkmaların oluşması ve daha sonrasında verilen kilolardan kaynaklı deformeler meydana gelir. Böylelikle germe işlemleri tercih edilir. Karın germe operasyonları, aynı zamanda hamilelikten kalma deformasyonların giderilebilmesi için de uygulanmaktadır. Bir diğer ismi ise abdominoplasti ameliyatıdır. Karın duvarının şekillendirilmesi adına çok önemli olan operasyonlar arasında yerini almaktadır. Yağ aldırma operasyonu ile de  gerçekleştirilebilir. Günümüzde ise her iki yöntem çok sık yararlanılan yöntemler arasındadır.

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Olur ?

Karın germe işlemlerinde uygulanan teknik ve derinin alınacağı bölgenin diğer etmenlere hekim tarafından yapılacak olan tetkikler ile karar verilir. Genel anlamda sezaryan iz seviyeleri olarak isimlendirilen bölgelerde yanlara doğru çizilen çizgi üstünden göbek deliği bölgesine kadar fazlalık deri alınır. Karın germe operasyonu,  görünümün göbek deliğinin uygun pozisyona getirilmesi amacı ile yeniden oluşturulmaktadır. Sarkıklar ve aynı zamanda gevşeklikler giderilir. Bunlara ek olarak ise aşırı yağlanma sorunları var ise karın bölgesindeki fazla yağlarda alınacaktır. Karın germe operasyonu,  iki işlem bir arada uygulanabilen işlemlerdir. Ameliyatın ardından ise kesiler estetik dikiş ile dikilerek iz kalmaması sağlanacaktır.