Göz Kapağı Estetiği

Göz kapağı estetiği olarak bilinen estetik türü blefaroplasti şeklinde isimlendirilir. Alt ve üst göz kapaklarına uygulanabilen estetik türleridir. Göz kapağı estetiği,  sarkmış deri ve aynı zamanda fazla kas dokusunun çıkarılması ile yapılan işlemlerdir. Göz çevresindeki dokuların gerdirilmesi sağlanmaktadır.

Buna yönelik olan işlemlerdir. Nedenleri ise yaş ilerlemesinden kaynaklı ve yer çekiminin de etkisi ile doğal görünümlerin bozulmasıdır. Bu süreç ile birlikte göz kapakları da sarkar ve torbalanmalar meydana gelir. Göz kapağı estetiği,  ciltte bollaşma, gevşeme, renk değişiklikleri, kırışıklıklar gibi durumlar için uygulanır. Güneş ışınlarına maruz kalma ve aynı zamanda hava kirliliği de farktörler arasındadır. Yaşlanma süreçlerinin göz içinde geçerli olduğu söylenebilir.

Göz Kapağı Estetiği İçin Yaş Aralığı Var mı ?

Estetik operasyonlar, daha çok 35 yaş üstü kişilerin tercih ettiği işlemlerdir. Çünkü göz kapaklarının yaşlanma belirtileri ile sarktığı söylenebilir. Göz kapağı estetiği operasyonları,  medikal şekilde ihtiyaç duyan herkesin yaptırabileceği operasyonlardır. Ameliyatların sonrasında göz kapaklarında devam eden yaşlanmalar durdurulmaz, yalnızca 7 ya da 8 sene kadar etkilerinin sürmesi sağlanır.  Göz kapağı operasyonları,  ameliyatların sonrasında ise yorgun yüz ifadeleri gidecektir. Daha genç ve ferah bir görünüme kavuşmuş olursunuz.

Ameliyat sırasında ise herhangi bir kanama riskinin artması nedeniyle aspirin ve antibiyotik ilaçların 15 gün öncesinde kullanımları bırakılmalıdır. Yaranın çabuk iyileşmesi için sigara ve diğer tütün ürünleri de bırakılmalıdır.