Dudak Estetiği

Son zamanlarda estetik operasyonlar oldukça sık yapılan işlemlerdir. Kadınlar tarafından estetik amaçlı güzel bir görünüm yakalanabilmesi için tercih edilen uygulamalardır. Dudak estetiği,  üst dudağa ya da alt dudağa yapılabileceği gibi hem üst hem de alt dudakların ikisine de uygulanabilir. Dudak kontürü, orantılı olarak yapılmalıdır. Yoksa ortaya kötü bir görünüm çıkabilir.

Estetik işlemlerde orantı ve görünüm çok önemlidir. Alt dudak ile üst dudak arasındaki oran büyük önem taşır. Dudak dinamik anlamda estetiğe açık olan bir dokudur. Bu nedenle hareket edebilme ve mimik kullanımları için esnektir. Dudak estetiği operasyonlarında yüze orantılı bir şekilde uygulamalar yerine getirilmelidir. Uygulaması ise çok uzun sürmeyen kısa sürede tamamlanan işlemlerdir.

Dudak Estetiği Çeşitleri

Dudaklar, her insanın yapısına uygun olarak farklılaşmaktadır.  Bu nedenle, her yüz ve her kişi için farklı estetikler uygulanmalıdır. Dudak estetiği çeşitleri kendi içinde ayrılmaktadır. Bunları sizlere sayacak olursak;  klasik dudak, dudak yapısındaki radikal bir değişiklik istemeyenler tercih edebilir.

Bunun yanı sıra Rubina dudak, dolgun dudak isteyenlerin tercih edeceği dudaklardır.  Eve stili dudak dolgusu ise alt dudağı küçük olanların yaptıracağı dudak modelleridir. Dudak estetiği çeşitleri arasında pierlique dudaklar bulunuyor. Yalnızca alt dudak için uygulanan dolgulardır. Cupid lip stili ise üst dudakta iki inci tanesi oluşturmayı amaçlayan uygulamadır.  Son olarak melek kanadı dolgusu ise üst dudaklardaki şekil değişiklikleri için tercih edilir.