Burun Estetiği

Estetik ameliyatların birçok nedeni bulunmaktadır. Öncelikle,  burun estetiği son zamanlarda çok sık yaptırılan estetik ameliyatlar arasındadır. Çünkü insanlar, fiziksel ve estetik görünümlerine çok önem vermektedir. Burun ameliyatları birçok neden ile yerine getirilebilir. Kişiler burun görünümlerinden rahatsız ise, psikolojik anlamda kendilerini iyi hissedebilmek için estetik ameliyat yaptırırlar. Aynı zamanda burun kırılması, yaşanan kazalar, doğumsal olarak bazı görünüm bozuklukları ya da özel olan sağlık nedenlerinden dolayı buruna estetikleri yaptırılabilmektedir.

Yüz yapısı göz önünde bulundurularak burun estetiği yapılabilmektedir. Çünkü burunlar yüze göre yaratılmış organlardır. Yine yüz yapısı göz önünde bulundurularak estetik ameliyatın yapılması önemlidir. Estetik ameliyatı yaptırırken muhakkak uzman doktorlardan yardım alınması gerekmektedir.

Rinoplasti Nedir ?

Burun estetiği yaptırmanın birçok nedeni bulunmaktadır. Bu nedenler arasında yer alan, burunda şekil bozukluklarıdır. Rinoplasti operasyonu  şekil bozukluklarını giderebilmek için kişilere yapılır. Estetik cerrahi işlemlerinde en fazla kullanılan yöntemlerdir. Bu isim altında ise hastaların nefes alması engellenen kemik ve kıkırdak eğrileri de düzeltilir.

Estetik burun ameliyatlarında amaç yüz profiline en uygun burnun oluşturulmasıdır. Rinoplasti operasyonu önceden olduğu gibi kalkık ve burun deliklerini açığa çıkarmış olan küçük oyuk burnular şeklinde ilgi çekmektedir. Burun yüzün orta bölümünde yer aldığı için çok dikkatli bir operasyonunun yapılması gereklidir.  Bozuk yapılar bu operasyonlar ile giderilebilir. Konu hakkında uzman bir doktora operasyon yaptırılması önemlidir.