Boyun Germe

Çoğu insan yüz bakımı yaptığı halde bazı deformeler ve sarkmalar yine de meydana gelebilir. Bu sarkma ve şekil bozuklukları boyunlarda da bulunmaktadır.  Boyun görünümleri genellikle ihmal edilmektedir. İhmal edilen boyunlar, yüz germesi yapılsa bile boynun yapılmaması kötü bir görünüme neden olacaktır. Bu durumda ise boyun germe işlemleri yaptırılması estetik açıdan önemlidir. Boyunların sarkmalarındaki genel nedenler, sık kilo alma ve verme, yer çekimi etkisi, kişilerin boyun derisinde sarkmalarının genetik olması, kasların ve dokuların gevşekliği sarkmaları oluşturan durumlar arasındadır.

Sonuç olarak ise yaşlı bir görünüm ortaya çıkmaktadır. Özellikle kadınlar çok fazla taktığı konular arasında yer aldığı için kadınlar tarafından sık uygulanır. Boyun germe  operasyonları, daha genç bir görünüm için uygulanan estetik ameliyatlar arasındadır.

Boyun Sarkmasının Nedenleri Nelerdir ?

Yüz ve boyun genç bir görünümün yakalanabilmesi için önemli bölgeler arasındadır. Boyun germe operasyonu  ile boynunuzda oluşan deformeler ve sarkmalar giderilebilir. Böylelikle daha genç ve güzel bir görüntüye sahip olabilirsiniz. Sarkmaların nedenleri arasında ise yüz ve boyunda yer alan genç kontürlerin kaybolması, kalıtım, yer çekimi faktörü, çevresel koşullar, strese bağlı nedenler gibi birçok durum boyun sarkmalarına neden olmaktadır.

Bazı insanlarda ise yüz hala görünürken boyunda yaşlanmalar ileri derecede olmaktadır. Bu durumlarda ise yalnızca boyun germe operasyonu yaptırılabilir. Bu ameliyatlar ise deri ve yağ birikimlerinin boyun bölgesinden kaldırılarak boyna estetik kazandırılmasıdır.