Alın Germe / Kaş Kaldırma

Son zamanlarda özellikle bayanlar tarafından estetik operasyonlar çok tercih edilmektedir. Güzel ve estetik görünümlere sahip olabilmek adına sayısız işlem uygulanmaktadır. Yaşlanma nedeniyle oluşan kırışıklıkların giderilebilmesi için alın germe/ kaş kaldırma operasyonları estetik işlemlerde çok sık tercih ediliyor. Alında yaşlanma belirtileri olan kişiler için bu belirtileri giderebilmek adına uygulanmaktadır.

Daha genç ve diri bir yüze kavuşmak amacıyla yapılan estetik amaçlı girişimlerdir. Alın germe / kaş kaldırma  işlemleri, genel anlamda göz kapağı estetiği, boyun, yüz germe gibi yüz gençleştirme işlemleri ile birlikte yapılan uygulamalardır. Klasik olan yöntem ile alın germe işlemi, saç çizgisinden 4 ya da 5 cm gerisinden olacak şekilde saç içinden yapılan uygulamalardır.

Alın Germe / Kaş Kaldırma Sonrası

Germe sonrasında fazlalıkların ciltten çıkarımı sağlanmaktadır. Saçlı olan deri içinde kesi hattı kapatılacaktır. Alın germe/ kaş kaldırma operasyonu  endoskopik alın germe işlemi olarak saç çizgisinin gerisinden küçük kesiler ile girilerek, kaş kaldırma ve alın ya da kaş arası kasların gevşetilmesi işlemi olarak yerine getirilir.

Bu yöntemin avantajı ise klasik yöntemlere oranla çok daha az kesi yapılması olarak ifade edilebilir. Alın germe/ kaş kaldırma operasyonu,  böylelikle daha çabuk iyileşme sürecine girecektir. Yalnızca kaş düşüklüğünden şikayeti olan kişiler için de alternatif olarak tedavi yöntemleri saç içinden konan askı dikişlerin kaşın yukarıya asılması ile yapılacaktır.